UYGULAMA MODELİMİZ

 

1-10 YAŞ ARALIĞI

1-6 yaş arası (Play Grup 1): Okul öncesi oyun grupları 1-3 yaş ve 3-6 yaş (1-2 yaş aralığı özel oyun grupları)

6-10 yaş arası (Play Grup 2): Okul sonrası oyun grupları okuma yazma bilen grup

6-10 yaş arası çocuklarımızın aktiviteleri:

Spor, özgün oyun, denetimli

Programlı oyun, denetimli

Oyun odalarımızda bulunan puzzle’lar, PSP oyunları, sinema, tiyatro, resim, müzik, çocuk hikaye kitapları, çocuk dergileri, UNO oyunları, monopoly, zeka geliştirici oyunlar, kütüphanemizde bulunan çeşitli zengin aktivitelerden ZIP ZIP kafemizden ve aynı seviyede yaş grupları ile birlikte dans, eğlence ve bahçe oyunlarından yararlanabilirler.

Ben işe giderken çocuğum evde yalnız kalacak, onu okula kim gönderecek, nasıl vakit geçirecek, aç mı tok mu, üşüdümü, üzüldümü, ne yapıyor? Sorularına son!

6-10 yaş arası okul sonrası okuma-yazma bilen grubun çocuklarını ZIP ZIP Oyun Evi ve Aktivite Merkezi’ne çağırıyor, sizin yerinize biz ilgileniyoruz.

Kendi yaş grupları içerisinde oyun oynayan çocuk, kaliteli yaşam basamaklarını doğru tırmanan çocuk demektir. Mutlu, paylaşımcı, sağlıklı ve huzurludur. Sosyalleşir, dinlemeyi öğrenir. Dil gelişimine katkı sağlar. Kısaca tüm gelişim alanlarına katkı sağlayarak öğrenime açık hale gelir.

Mekan

Bu bir ilk adım projesidir. Aktivite merkezimizi rengarenk yaş gruplarına uygun olarak dekore ettik, farklı bir konsept uyguladık. Rahatlık, huzur, sıcak ve sevgi dolu ortamlar yarattık. Modelimizi geliştirerek doğru adımlarla ilerletmek ve büyütmek tek amacımızdır.

Hedefimiz

Yaşayarak, yaparak ve oyun aracılığıyla öğrenmeyi keyifli bir hale getirmek,

Fiziken, ruhen sağlıklı nesiller yetişmesine destek sağlamak,

İlgi ve yetenekleri doğrultusunda bireyler yetişmesine destek sağlamak,

Çocuk yaşar-yapar ve yapabilir ilkesini güderek ileriki öğrenimlerinde olumlu destek sağlamak,

Her çocuk ayrı özellikler taşıyan bir bireydir ilkesi ile her yaş grubunun gelişimsel özelliklerine uygun oyun modelleriyle destek sağlamak.

Fiziki Yapımız:

Sıcak, samimi, ilgili alakalı, yurtiçi ve yurtdışı firmaların en yeni malzemelerini kullanarak, çocuklarımızın zengin oyun ve oyuncak portalından yararlanarak kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olmak için özenle döşedik.

Çocuklarımızın güvenliğini göz önünde tutarak onlara zarar verebilecek tek kusur bırakmadık.

Bireysel ihtiyaçları göz önünde tutularak ön bahçeyi doğal park halinde, arka bahçeyi mini spor alanı olarak dizayn ettik.

Mutfak bölümü kısmına ZIP ZIP Kafe yaparak istedikleri zaman doğal meyve suları, ayran, limonata ve süt gibi içeceklerden yararlanmaları ve aynı esnada Kafe içinde bulunan kütüphane bölümünden, dergilerden, kitaplardan, oyun ve oyuncaklardan gruplar halinde sıkılmadan oyun programları uyguladık.

 

 

ZIP ZIP Çocuk Oyun Evi ve Aktivite Merkezi
Piri Reis Mh. 166 Sk. No:47 Özbalık Apt. Kat:1/1 İskenderun
0 (326) 614 45 22
0 (532) 225 74 24
www.facebook.com/zipzipaktivite
nida@zipzip.com.tr
www.zipzip.com.tr

 

Tasarım: Güven Bilgisayar